AK-47 Beita od Tokyo Marui nemá v skutočnosti reálnu predlohu. Je to kombinácia AK-47 s AKSU. Zbraň je vybavená mechaboxom III a motorom EG 700. Do pažby sa vkladá veľká baterka, ktorá postačuje na 2000-3000 výstrelov v neapgrejdnutej zbrani. Zbraň je preto vhodným adeptom na apgrejdovanie.

Zbraň je čo sa týka použitia univerzálna. "Nestratíte" sa s ňou ani pri OSB ani pri CQB. Zbraň má aj napriek krátkej hlavni vynikajúcu presnosť, nie je však problém dokúpiť dlhšiu hlaveň a schovať ju do tlmiča, ktorý sa montuje na miesto tlmiča výšľahu, ktorým je zbraň opatrená od základu. Zbraň síce v takomto prípade stratí svoju ideálnu dĺžku na CQB, ale stále to nie je nič kritické a v OSB získate značne navrch. Zbraň je perfektne vyvážená, takže hranie s ňou je úžasné.

Výhodou je, že priamo k zbrani sa dodáva "hi-cap" na 250BBčiek. To je na jednej strane výhoda, a na druhej nevýhoda pre ľudí, ktorí chcú používať iba "tlačáky". Veľkou výhodou zásobníka je jeho dĺžka, je zhruba o 5-6cm kratší ako zásobník z veľkého brata AK-47, čo zaručuje bezproblémovú streľbu z ľahu.

Čo sa týka mieridiel, tak im nemožno nič vyčítať, sú absolútne perfektné. Pre predstavu, sú to podobné mieridlá aké možno nájsť na klasických vzduchovkách SLAVIA. Muška je nastavovateľná, cieľnik nie. Odporúčam však hneď po kúpe zafixovať horný kryt, na ktorom je umiestnený cieľnik, pretože má tendenciu sa pohybovať o nejaký ten milimetrík, čo pri streľbe na diaľku zvyšuje nepresnosť. Nie je to žiadny veľký problém, stačí napr. strčiť pod kryt kúsok poskladaného papiera, alebo niečo podobné.

Prepínač streľby sa nachádza na pravej strane tela zbrane, preto je zbraň vhodnejšia pre pravákov, ale poznám aj ľavákov, ktorí používajú "AKčko" a nemajú s takýmto spôsobom prepínania žiadny problém. Prepínač má 3 polohy: prvá je zaistená, druhá je fullauto a tretia jednotlivé rany.

Vynikajúce je na tejto zbrani aj nastavovanie hopu. To sa skrýva pod vyhadzovacím okienkom, odkiaľ na skutočnom AK vyletujú nábojnice. Nastavovanie je veľmi prehľadné a ľahko dostupné aj počas hry. Nastavuje sa posúvačom a jeho polohu je možné si bez problémov zapamätať vďaka nakreslenej stupnici.
Vpredu na zbrani sa nachádza RIS koľajnica pre prípadnú montáž príslušenstva ako lampička, RIS rúčka, laserový zameriavač a pod.

Horšie je to s montovaním optiky, príp. kolimátora. Jedinými možnosťami sú dokúpiť si originálnu koľajnicu, ktorá je však prehnane drahá, alebo si zohnať, príp. vyrobiť vlastnú koľajničku,vyvŕtať otvory do hornej časti tela zbrane, a šróbami ju prichytiť. Ja mám na svojej zbrani takto prichytenú koľajnicu z prednej časti zbrane G36C.

zhrnutie:
+ vhodná na CQB aj OSB
+ vynikajúca apgrejdovateľnosť
+ v základe hi-cap
+ veľká baterka
+ mieridlá
+ nastavovanie hopu
+ RIS koľajnica
- montovanie optiky
- kratšia hlaveň

MAGMA